ISTINTO

Istinto

Stěrka pohledového betonu ISTINTO, kamene, leštěného kamene, pískovce - charakteristika

ISTINTO znamená v italštině instinkt, čímž chtěl výrobce zdůraznit univerzálnost tohoto ekologického materiálu. Chtěl tím říci, že máme v rukou tvárnou hmotu, něco jako když sochař má v rukou hlínu a je jen na nás a našem instinktu, co z ní vytvoříme. V každém z nás je kus umělce, a proto se nechme vést svým instinktem a určitě stvoříme originální a krásné dílo. Pohledový beton ISTINTO je zcela vápenný, stoprocentně přírodní a ekologický materiál s obsahem mramorové moučky. Tento materiál je velmi podobný benátskému štuku, s tím rozdílem, že je hrubší, což umožňuje vytváření nejen hladkých povrchů, ale i různých hrubších a reliéfních struktur napodobující pohledový beton, opotřebovaný kámen s patinou, leštěný kámen, popraskaný kámen s výraznými žílami, přírodní cement, dřevo, bambus a další efekty dle vaší fantazie.

ISTINTO - použití

Vyniká výbornou prodyšností, po vytvrdnutí vysokou mechanickou odolností a po konečné úpravě voskem nebo lakem omyvatelností a odolností proti nepříznivým vlivům okolí. Vzhledem k alkalickému prostředí odolává plísním a řasám.  Pohledový beton ISTINTO lze barvit standardně do téměř 200 odstínů, přičemž jejich variant je neomezené množství. Pigment dodáváme buď zvlášť, což nám umožní dle potřeby odstíny ztmavit nebo zesvětlit a nebo vybraný odstín necháme namíchat. Barvení ISTINTA je možné dvěma způsoby, buď jej probarvíme do hloubky, nebo nebarvené ISTINTO můžeme dobarvovat až na povrchu a lze tak vytvářet různé patinace a barevné kombinace, jak vidíte na našich fotkách. Tento materiál si taktéž můžete zakoupit. ISTINTO se dodává již připravené k použití ve formě pasty, a pokud nespotřebujete celé balení, stačí zbylý materiál přikrýt igelitem, dobře uzavřít a můžete jej znovu použít později. ISTINTO tím, že vytváří reliéfní povrchy, překrývá drobné nedokonalosti zdí. Vyniká výbornou prodyšností, po vytvrdnutí vysokou mechanickou odolností a po konečné úpravě voskem nebo lakem omyvatelností a odolností proti nepříznivým vlivům okolí.

Pohledový beton

Současný trend moderní architektury směřuje k jednoduchosti a industriálnímu vzhledu. V mnoha designových interiérech luxusních rezidencí, hotelů, ale i komerčních prostor najdeme stěrky, které dokáží nahradit, jak podlahovou krytinu, tak i keramické dlaždičky.

Zejména architekti pak oceňují flexibilitu i barevnou škálu materiálu, byť nejžádanější zůstává stále šedý odstín, který připomíná velmi vyhledávanou povrchovou úpravu vytvářející vzhled pohledového betonu, který má vypadat jako čerstvě odšalovaný beton, nebo případně starý beton, na který již nějakou dobu působil zub času.

Pohledový beton firmy "Art-design"  
Stěrková hmota vytvářející efekt pohledového betonu pro vnitřní použití  
a vlastnosti pohledového betonu vytváří hladké nebo reliéfní povrchy, překrývá drobné nedokonalosti zdí, představuje opotřebovaný kámen, lesklý kámen, rytý kámen a přírodní cement. Je na bázi dlouhodobě vyzrávajícího vápna, mletého mramoru a dalších přírodních aditiv. Vyniká výbornou prodyšností, po vytvrdnutí vysokou mechanickou odolností a po konečné úpravě voskem nebo lakem omyvatelností a odolností proti nepříznivým vlivům okolí. Vzhledem k alkalickému prostředí odolává plísním a řasám. 

Barva a tónování: Výrobek - Pohledový beton lze tónovat do širokého barevného spektra 141 odstínů podle vzorníků, které jsou k dispozici. 

Ochranu povrchu lze provést voskem nebo lakem (lepší odolnost proti zašpinění, vyšší omyvatelnost).  

Pohledový beton Istinto, neobsahuje žádná organická rozpouštědla, a tudíž produkt samotný ani jeho výpary nejsou hořlavé.